Скважина Насос Вода Догляд за водою - основна
частина робіт із сервісу штучних водойм
Русская версия
Контакти. Про нас. Вакансії. Акції
Свердловини
Водопостачання, його схеми
Якість води. Очищення води
Обстеження та ремонт свердловин і систем водопостачання з загубленою історією
Штучні водойми. Штучний полив
Каналізація
Сервіс
Тематичні новини
Сервіс штучних водойм

має багато аспектів; урахувати їх усі в оглядовій статті неможливо. Тому пропонуємо стосовно сервісу (обслуговування) обладнання штучних водойм, фонтанів та водоспадів (насосів, фільтрів тощо) звернутись до інструкцій із експлуатації чи паспортів цього обладнання. А ми поговоримо про

Догляд за водою

На протязі робочого періоду треба слідкувати за чистотою води. У невеликих фонтанах та водоспадах (каскадах) із замкненим циклом воду міняють раз на місяць (на кілька тижнів). Для великих за об’ємом водойм цього недостатньо – треба ще й фільтрувати воду; якщо вода жорстка, то й пом’якшувати. Для басейнів обов’язковим є знезараження води (обладнання має бути включене у коло циркуляції).

У декоративних водоймах, де живуть риби та ін., вода забруднюється рослинними рештками, екскрементами риб, нез’їденим кормом тощо. Водойма повинна сама утилізувати цей бруд – бактерії переробляють відходи у поживні речовини, котрі поглинаються рослинами та іншими організмами. Надлишок поживних речовин порушує рівновагу – підвищені їх концентрації сприяють розвитку зелені (скажемо точніше: зелених водоростей). Тому не слід годувати риб «із надлишком» - у «правильній» (збалансованій) водоймі і рослини, й риби самі знайдуть необхідну кількість поживи; так само, й цвітіння води пройде досить швидко без стороннього втручання. А от повна заміна води, навпаки, може зупинити процес її самоочищення, й цвітіння поновиться.

Іншими словами, якщо в декоративній водоймі вода псується й самоочищення не відбувається, це означає насамперед, що риб та рослин забагато, як на таку кількість води.

Також для усіх типів штучних водойм потрібен долив води (для компенсації випаровування та інших втрат) – автоматичний чи ручний.

На зиму обладнання знімається та ховається у приміщення. Невеликі водойми зливаються (відкачуються) та накриваються від снігу та сміття вініловою плівкою.

Басейни або зливаються (відкачуються), або на воді розміщують ряд (ряди) надувних поплавців для компенсації льодового тиску (щоб не пошкодити борти басейну). Після цього басейн накривають, розтягаючи над ним накриття батутного типу, або якимось іншим способом.

Декоративні водойми середніх та великих розмірів на зиму залишають, як є, лише роблять лунки для дихання риб та слідкують за тим, щоб вони не замерзали.

Навесні після запуску фонтану (каскаду водоспадів), якщо контур циркуляції води замкнений, радимо першу воду злити (тобто, промити всю систему). Так само й обладнання, призначене працювати в басейнах чи декоративних водоймах, бажано також промити перед монтажем.
Дивіться також:

•  Гарантійне обслуговування
•  Сервісний супровід
•  Сервіс фільтрів водоочищення
•  Сервіс каналізації
•  Сервіс систем штучного поливу
•  Сервіс дренажних мереж та систем водозниження
•  СТАРІ ГРАБЛІ, або Дурниці, які не варто повторювати

•  Повернутися до розділу Сервіс


Ми працюємо лише по Київській області.

Телефонуйте нам: (044) 22-79-222, (096) 76-76-76-6, (068) 76-76-76-6.
За цими номерами можна телефонувати 24 х 7 (цілодобово й без вихідних),
і ми самі зв’яжемось із Вами протягом наступного робочого дня.

Адреса електронної пошти: 2279222@ukr.net

Скважина Насос Вода © 2010 - 2015. Усi права захищено.