Скважина Насос Вода Системи ручного поливу на присадибній ділянці -
можливі варіанти конструкції, деякі поради
Русская версия
Контакти. Про нас. Вакансії. Акції
Свердловини
Водопостачання, його схеми
Якість води. Очищення води
Обстеження та ремонт свердловин і систем водопостачання з загубленою історією
Штучні водойми. Штучний полив
Каналізація
Сервіс
Тематичні новини
Ручний полив

Двадцять метрів гумового шлангу «системою поливу» не вважали навіть двадцять років тому; цей, можна сказати, каторжний та малоефективний варіант і розглядати не будемо.

Для ручного поливу ділянки слугує стаціонарний трубопровід із місцями для під’єднання розбризкувачів або шлангу (зазвичай це – вентиль із різьбою, байонетним чи якимось іншим з’єднувальним пристроєм). Трубопровід може йти як поверхнею землі, так і бути закопаним чи, коли це доцільно,- підвішеним (до стіни, паркану тощо). Найчастіше при будівництві трубопроводів низького тиску для поливу припускаються однієї й тієї самої помилки – використовують труби замалого діаметру. Завжди знайдеться майстер, котрий запевнить хазяїна, що «нікуди вона не дінеться, потече». Але знайте – якщо крізь двадцять метрів труби–«двадцятки» лійка буде наповнюватись водою ледь не п’ять хвилин, то нікуди не подінетеся вже Ви самі – доведеться терпіти ("бачили очі, що купували…").

Джерелом води для системи ручного поливу є насос у колодязі чи свердловині або бак-накопичувач (піднятий нагору для створення невеликого тиску в системі). Різниця полягає в тому, що насос жене воду під більшим тиском (це - «плюс»), але холодну, малопридатну для поливу теплолюбних рослин («мінус»).

Якщо Ви мусите використовувати свердловинну воду безпосередньо, радимо проводити полив через розбризкувачі – пролітаючи в теплому повітрі кілька метрів, бризки води нагріються хоча б на кілька градусів.

Як це не дивно, але попри всі технічні новації найбільш ефективним та доцільним є ручний полив «дідівським способом» - із діжки (резервуару) на сараї (на горищі). Там вода за день нагрівається; невисокий тиск не дозволяє використовувати її для фонтанів та інших ефектних забав, а от із відкритого крану в міжряддя городу (в невеликі «арики») вода тече поволі, добре всмоктуючись у землю на всій довжині рядка та не обливаючи при цьому сусідського собаку чи випадкових перехожих на дорозі. До того ж об’єм резервуару обмежує полив кількісно, тобто загрози залити ділянку (город) понад міру немає. Так що воно тут поллє саме, без Вас; ідіть вечеряти й відпочивати, а краники вже вранці закриєте...
Дивіться також:

•  Басейни
•  Ставки
•  Водоспади
•  Фонтани
•  Системи автоматичного поливу
•  Системи крапельного зрошення


Ми працюємо лише по Київській області.

Телефонуйте нам: (044) 22-79-222, (096) 76-76-76-6, (068) 76-76-76-6.
За цими номерами можна телефонувати 24 х 7 (цілодобово й без вихідних),
і ми самі зв’яжемось із Вами протягом наступного робочого дня.

Адреса електронної пошти: 2279222@ukr.net

Скважина Насос Вода © 2010 - 2015. Усi права захищено.