Скважина Насос Вода Різновиди декоративних водойм, що їх можна
створити на ділянці, та матеріали для їх виготовлення
Русская версия
Контакти. Про нас. Вакансії. Акції
Свердловини
Водопостачання, його схеми
Якість води. Очищення води
Обстеження та ремонт свердловин і систем водопостачання з загубленою історією
Штучні водойми. Штучний полив
Каналізація
Сервіс
Тематичні новини
Ставки (декоративні водойми)

Про ставки, що з’явились як результат перегачування долин малих річок (струмків) та мають площу в десятки й сотні гектарів, тут не розмовлятимемо. Відповідно до наших скромних можливостей, назвемо ставком невелику водойму на присадибній ділянці, котра тішить око та душу. Отже, ставок у сенсі цієї статті – невелика декоративна водойма; вона - для краси, для рибок, для фонтанчика із водоспадиком тощо.

Найпростіший в технологічному плані варіант – копанка. При високому рівні ґрунтових вод досить глибока яма (котлован) заливається водою самостійно; завдання людини полягає лише в тому, щоб «зробити красу» та підтримувати бажаний вигляд водойми. Але зробити копанку можна лише на заплаві чи у болотистій місцевості. Якщо ж Ваша ділянка розташована вище - на схилі чи на горі, то доведеться робити яму із водонепроникними дном та стінками й наливати досередини воду.

Ставок можна зробити різної форми; вона є питанням другорядним. Головним є вибір матеріалу основи водойми, що утримуватиме воду. Для цього можна використати бетон, жорстку пластикову (склопластикову) форму або плівку. Усі вони відповідають головним вимогам – міцність, водонепроникність та холодостійкість. Але кожен із цих матеріалів має свої переваги та недоліки.

Бетон
- досить дороге задоволення. Для реалізації бетонної водойми треба і арматуру поварити (пов’язати), і опалубку поставити, і бетон укласти, ще й гідроізоляцію зробити.

Зате залізобетонна конструкція дозволяє отримати будь-які форму, крутизну підводних схилів та глибини (у розумних межах, звичайно). Також вона не обмежує виконавців у спорудженні комунікацій (відкачування води на фільтрування та подача назад у водойму). Якщо планується заселення такої водойми рибами, жабами чи іншою фауною, слід мати на увазі, що бетон на протязі першого року експлуатації для цього непридатний, оскільки виділяє у воду шкідливі для риб речовини (принаймні, так вважається), тому треба кілька разів поміняти у такому басейні воду.

Жорстка (скло)пластикова форма
є швидким готовим рішенням (це – «плюс»). Останнім часом з’явилось багато компаній, що пропонують пластикові басейни різноманітної глибини та розміру – від малих («на пару золотих рибок») аж до цілком «купальних» (завдовжки понад 10 м та завглибшки у людський зріст). Але монтувати такий басейн має лише виробник чи авторизована компанія, і чим більшого розміру Ваш басейн, тим жорсткішими будуть вимоги до його монтажу. Крім того, Ви купуєте такий виріб «as is», тобто «таким, який він є». Жодні зміни у привезеній на ділянку формі вже неможливі.

Плівка
обмежує басейн у розмірі, оскільки з’єднання листів плівки і трудомістке, й не досить надійне, якщо його виконувати «в польових умовах». Також буде обмежено і крутизну підводних схилів (ґрунт зісковзуватиме із крутого схилу, а залишати плівку безпосередньо на дні водойми неприкритою – ризиковано). Таким чином, водойма із плівковим дном може мати лише плавні форми. Врахуйте, що під плівку також треба виконати товсту та якісну підсипку піску, щоб основа була гладенька, міцна та «неїстівна» для коріння дерев та для землерийних тварин. Між підсипкою та плівкою варто прокласти шар геотекстилю, щоб захистити плівку.

Для основи водойми використовують два види плівки – полівінилхлоридну та бутилкаучукову. Обидві вони мають достатню еластичність.

  – Плівку ПВХ випускають завтовшки 0,5 та 1 мм і завширшки 4, 6 та 8 метрів, довжиною рулону 20 – 25 метрів. Гарантійний термін експлуатації – 10 років. Склеюється клеєм чи клейкою стрічкою.

  – Бутилкаучукова плівка більш міцна та надійна, вона краще тягнеться (як гума), тому не вимагає влаштування такої якісної подушки, як ПВХ. Рулони мають ширину від 4 до 15 метрів. Термін експлуатації – 10 – 30 років. Між собою склеюється клеєм, клейкою плівкою або за допомогою вулканізації.

Безумовною перевагою цього матеріалу є те, що водойму із плівкою (без стиків, в межах одного цілого рулону) хазяїн зможе потихеньку зробити сам або разом із сім’єю.

Подальше оздоблення водойми квітами (рослинами) можна як доручити ландшафтним дизайнерам, так і виконати самому.


Дамо наостанок іще дві поради.

Не варто споруджувати водойму під деревами – по-перше, погано ростимуть водяні рослини (їм теж треба сонце, і багато!), по-друге, від опалого листя вода псуватиметься дуже швидко.

Глибоководні рослини (те ж латаття) у невеликих водоймах висаджувати краще не в донний ґрунт, а у контейнер, який потім опускається на дно. Це колись полегшить Вам процес вигрібання сміття, що неминуче потраплятиме до водойми.
Дивіться також:

•  Басейни
•  Водоспади
•  Фонтани
•  Ручний полив
•  Системи автоматичного поливу
•  Системи крапельного зрошення


Ми працюємо лише по Київській області.

Телефонуйте нам: (044) 22-79-222, (096) 76-76-76-6, (068) 76-76-76-6.
За цими номерами можна телефонувати 24 х 7 (цілодобово й без вихідних),
і ми самі зв’яжемось із Вами протягом наступного робочого дня.

Адреса електронної пошти: 2279222@ukr.net

Скважина Насос Вода © 2010 - 2015. Усi права захищено.