Скважина Насос Вода
(044) 22-79-222, (096) 76-76-76-6, (068) 76-76-76-6
Використання свердловин для влаштування
заземлення чи катодного захисту трубопроводів
Русская версия
Контакти. Про нас. Вакансії. Акції
Свердловини
Водопостачання, його схеми
Якість води. Очищення води
Обстеження та ремонт свердловин і систем водопостачання з загубленою історією
Штучні водойми. Штучний полив
Каналізація
Сервіс
Тематичні новини
Електротехнічні свердловини для заземлення, катодного захисту

Заземлення потрібні на виробництвах (а зараз уже й потужна побутова техніка вимагає якісного заземлення), для блискавковідводів, для катодного захисту металевих об’єктів у землі (трубопроводів, арматури у бетоні підземної частини будівель тощо). Заземлення працює тим ефективніше, чим кращий електричний контакт із ґрунтом воно має. Тому в сухих сипучих породах виникає необхідність занурити електроди заземлення глибше, хоча б до рівня ґрунтових вод.

У твердих ґрунтах занурити електроди на велику глибину без застосування буріння неможливо. Але часто саме скельні ґрунти є найкращими провідниками, виходячи із показників їх електричного опору. Так, у вапняках Причорномор’я два-три вертикальних електроди, занурені на глибини порядку 25 метрів, можуть замінити чи не кілометр неглибоко закопаної горизонтальної шини із короткими електродами, зануреними у тонкий верхній шар сипучого ґрунту.

Для буріння електротехнічних свердловин використовують бурові на автомобільному шасі – вони мають достатню потужність та продуктивність. УРБшка на ЗІЛі за зміну пробурить 2 - 3 свердловини завглибшки по 20 - 30 м у породах середньої твердості. Таким чином, для влаштування якісного заземлення на одному об’єкті бурова потрібна лише на один день.

Електрод заземлення опускають у готову свердловину поступово, відрізками з круглої сталі діаметром 16 — 20 мм, котрі зварюються між собою. Попередньо над устям свердловини встановлюється спеціальна плита із зажимом. Плита перекриває устя та запобігає осипанню ґрунту. У зажимі закріплюють занурюваний електрод на час зварки його шматків між собою. Потім свердловину засипають (замивають) заповнювачем згідно проекту; цим також може бути досягнуто різної електропровідності (різної ефективності роботи заземлення) у різних шарах ґрунту - наприклад, імпульс від удару блискавки варто переправити у землю якнайглибше.


Хочемо принагідно зазначити, що розповсюджена думка про можливість (доцільність) використання як заземлення наявної свердловини на воду зі сталевою трубою є хибною, оскільки електрохімічна корозія завжди є більш агресивною, аніж хімічна; блукаючі струми здатні "з’їсти" трубу свердловини навдивовижу швидко.
Дивіться також:

•  Геотермальні свердловини для теплових насосів
•  Будівельні свердловини для фундаментів та шпунтових огорож котлованів
•  Водознижуючі свердловини для осушення підтоплених територій
•  Дренажні свердловини для водовідведення
•  Екологічні свердловини для збору розливів нафтопродуктів
•  Спостережні свердловини для дослідження змін рівня або складу підземних вод
•  Свердловини на воду

•  Повернутися до розділу Свердловини


Ми працюємо лише по Київській області.

Телефонуйте нам: (044) 22-79-222, (096) 76-76-76-6, (068) 76-76-76-6.
За цими номерами можна телефонувати 24 х 7 (цілодобово й без вихідних),
і ми самі зв’яжемось із Вами протягом наступного робочого дня.

Адреса електронної пошти: 2279222@ukr.net

Скважина Насос Вода © 2010 - 2015. Усi права захищено.