Скважина Насос Вода
(044) 22-79-222, (096) 76-76-76-6, (068) 76-76-76-6
Опис свердловини на воду
абісінського типу ("свистка")
Русская версия
Контакти. Про нас. Вакансії. Акції
Свердловини
Водопостачання, його схеми
Якість води. Очищення води
Обстеження та ремонт свердловин і систем водопостачання з загубленою історією
Штучні водойми. Штучний полив
Каналізація
Сервіс
Тематичні новини
Свердловини на воду абісінського типу («свисток»)

Абісінський колодязь (“свисток”) має зовнішній діаметр труби 34-76 мм (внутрішній - від 26 мм). Це – найчастіше тимчасова, не розрахована на ремонт свердловина. Із нею використовують тільки поверхневі поршневі та електричні насоси. На Київщині такі свердловини споруджують тільки на річкових заплавах та на лівобережжі (на річкових пісках різної крупності).

Нерідко таку конструкцію із товстостінних дюймових сталевих труб та сітки просто забивають у землю кувадлом. Назва "свисток" підкреслює простоту конструкції, швидкість та дешевизну спорудження й відносно невелику тривалість її експлуатації.

“Свистки”, або “абісінські колодязі”, мають такі характерні особливості.

По-перше, "свисток" не можна відремонтувати, він не підлягає обслуговуванню. Діаметр його (до 76 міліметрів) не дозволяє використати сваб (спеціальний поршень) для відновлення дебіту (реставрації структури обсипки ззовні свердловинного фільтру). Єдиний можливий ремонт "свистка" - перебурити його наново; при цьому нерідко виникає загроза потрапити на підземні комунікації (ті ж водогони) та пошкодити їх.

По-друге, неможливо експериментальним шляхом встановити динамічний рівень води при відкачуванні. Як наслідок, на свердловину встановлюється поверхнева помпа не така, якої вимагають гідравлічні характеристики свердловини, а така, яка трапиться (яку порадить сусіда чи майстер).

Через це дебіт свердловини визначається не її характеристиками чи потребами замовника, а виключно характеристиками помпи за даного фактичного (невідомо якого) динамічного рівня свердловини. А такий підхід до створення системи водопостачання докорінно невірний. Це по-третє.

По-четверте, при інтенсивному відборі води у спекотне літо на суміжних територіях зниження рівня ґрунтових вод викликає збої роботи насосних станцій, розміщених на поверхні. Спершу це спричинить багато зайвого клопоту та хвилювань, оскільки діагностика цього явища вимагає досвіду. Адже причина лежить поза межами як системи водопостачання, так і ділянки в цілому. Потім, коли хазяїн з’ясує дійсний стан речей, він, у кращому випадку, зможе користуватися або системою в будинку, або поливом, але не обома ними водночас.

По-п’яте, для "свистків" потрібно використовувати тільки трубу важкого типу (якщо мова йде про часто уживану поліетиленову). Розрідження всередині труби, що створює насос, і тиск ґрунтів іззовні призводять до деформації труби. При цьому падіння продуктивності насоса – це лише менша біда. Більша – коли "свисток" пробурений на другий водоносний горизонт (на лівобережжі - бучак) і по зазору між ущільненими ґрунтами затруб’я і деформованою трубою перетікають униз поверхневі та грунтові води, "багаті" залізом, сільгоспхімією та каналізаційними стоками. Таким чином створюється пляма локального забруднення.


Правильно спроектована та виконана свердловина під заглибний насос не має наведених вище недоліків.


Нерідко бачимо на форумах типовий діалог: «А чьо, мнє сдєлалі свістулю за 90 грівєн/мєтр!» - «А мнє – за 70.» - «Ой, сбросьтє в лічку контактік.» І ніхто навіть гадки не має про товщину стінки труби. Отже, в цьому неподобстві приймають участь дві сторони: перша - непоінформований та невибагливий замовник (він провокує зниження загальної ціни будь-яким способом), а друга – деградований підрядник (він змешує вартість матеріалів, виходячи за межі мінімальних технічних вимог). У результаті через дешево, некваліфіковано та безвідповідально побудовані "свистки" на лівобережжі Київщини якість води бучаку катастрофічно погіршується.
Дивіться також:

•  Свердловини на воду побутові (для дачі, заміського будинку, маєтку)
•  Свердловини на воду промислові

•  Повернутися до розділу Свердловини


Ми працюємо лише по Київській області.

Телефонуйте нам: (044) 22-79-222, (096) 76-76-76-6, (068) 76-76-76-6.
За цими номерами можна телефонувати 24 х 7 (цілодобово й без вихідних),
і ми самі зв’яжемось із Вами протягом наступного робочого дня.

Адреса електронної пошти: 2279222@ukr.net

Скважина Насос Вода © 2010 - 2015. Усi права захищено.