Скважина Насос Вода
(044) 22-79-222, (096) 76-76-76-6, (068) 76-76-76-6
Використання системи неглибоких свердловин
для осушування котлованів та ґрунтів біля будівель
Русская версия
Контакти. Про нас. Вакансії. Акції
Свердловини
Водопостачання, його схеми
Якість води. Очищення води
Обстеження та ремонт свердловин і систем водопостачання з загубленою історією
Штучні водойми. Штучний полив
Каналізація
Сервіс
Тематичні новини
Водознижуючі свердловини для осушення підтоплених територій

Трапляється, що будівництву заважають ґрунтові води – вони стоять калюжею в котловані – і землю перетворюють на болото, і унеможливлюють проведення тих робіт, котрі вимагають сухої та твердої опори під ногами. Щоб не потрапити у таку прикру ситуацію, варто іще до початку будівництва оцінити рівень залягання ґрунтових вод; якщо він є близьким до дна котловану або, тим паче, вищий за нього, то без дренажу чи водовідводу не обійтися.

Зазвичай іще до копання котловану чи іншої виробки навколо нього забурюють неглибокі свердловини для забору води, т. зв. «голки»; їх устя поєднують спільним трубопроводом та виводять до насосу, що має відкачувати ґрунтові води та зливати їх геть, за межі будмайданчика. Така система дренажу має швидко упоратися із інтенсивними дощовими опадами, що «своїм ходом» нікуди не витечуть із замкненого простору, та підтримувати заданий низький рівень ґрунтових вод у суху погоду. У процесі відкачування води поступово формується зона осушеного ґрунту із розмірами, достатніми для розміщення (викопування) у ній котловану (виробки).

У міру відкачування води депресійна воронка (вигнута до фільтрів свердловин поверхня ґрунтових вод) збільшується по площі та у глибину. Якщо інтенсивність відкачки є постійною, то із часом настає стабілізація – установлюється режим, при якому депресійна воронка не збільшується. Якщо відкачування зупинити, то рівень ґрунтових вод відновлюється.

Буває, що водозниження застосовують для зняття надмірного тиску в підстилаючих водоносних породах, відділених від дна котловану шаром водонепроникного ґрунту. Також трапляються випадки, коли близько під дном котловану залягають водонепроникні ґрунти, через що повністю осушити водоносні ґрунти неможливо - на водоупорі залишається шар води. Для його видалення застосовують відкритий водовідлив та переносні помпи, котрими відкачують воду із тимчасово влаштованих зумпфів.

Системи дренажу можуть споруджуватися і як тимчасові (лише на час будівництва заглибленої у землю частини будівлі), і як постійні, якщо шкода від підтоплення фундаменту (і випинання водонасичених ґрунтів узимку внаслідок замерзання) значно переважатиме витрати на обслуговування дренажу.
Дивіться також:

•  Геотермальні свердловини для теплових насосів
•  Будівельні свердловини для фундаментів та шпунтових огорож котлованів
•  Дренажні свердловини для водовідведення
•  Екологічні свердловини для збору розливів нафтопродуктів
•  Електротехнічні свердловини для заземлення, катодного захисту
•  Спостережні свердловини для дослідження змін рівня або складу підземних вод
•  Свердловини на воду

•  Повернутися до розділу Свердловини


Ми працюємо лише по Київській області.

Телефонуйте нам: (044) 22-79-222, (096) 76-76-76-6, (068) 76-76-76-6.
За цими номерами можна телефонувати 24 х 7 (цілодобово й без вихідних),
і ми самі зв’яжемось із Вами протягом наступного робочого дня.

Адреса електронної пошти: 2279222@ukr.net

Скважина Насос Вода © 2010 - 2015. Усi права захищено.