Скважина Насос Вода Шкода від надлишкового вмісту заліза.
Видалення заліза з води
Русская версия
Контакти. Про нас. Вакансії. Акції
Свердловини
Водопостачання, його схеми
Якість води. Очищення води
Обстеження та ремонт свердловин і систем водопостачання з загубленою історією
Штучні водойми. Штучний полив
Каналізація
Сервіс
Тематичні новини
Знезалізнення

Наявність у воді заліза, марганцю та сірководню (а вони нерідко складають пов’язаний "букет") робить воду непридатною для використання в побутових та технологічних цілях.

За нормами ДСанПіН 2.2.4-171-10 у питній воді заліза повинно бути не більше 0,2 мг/л, марганцю - не більше 0,05 мг/л, сірководню не повинно бути зовсім.

Перевищення вмісту заліза призводить до утворення іржавих патьоків на сантехніці, плям на одязі при пранні. Цю проблему дуже гостро відчувають власники свердловин, де підземна вода може містити велику кількість заліза. В багатьох випадках одночасно із залізом у підземній воді наявні марганець та сірководень. Через них вода набуває неприємного чорнильного вигляду, металічного або сірководневого присмаку.

Навіть якщо вода на око здається прозорою та чистою, це зовсім не означає, що вона такою і є насправді. Характерного жовтаво-бурого кольору вода може набути згодом через її контакт із киснем повітря, внаслідок якого залізо окислюється та надає їй забарвлення. Нерідко питна вода, що надходить із старого водогону, виготовленого із сталевих труб, має у своєму складі заліза у кілька разів більше, аніж дозволяють санітарні норми. У такому разі ефективне та економічно вигідне знезалізнення потрібне в першу чергу.

Залізо та марганець можуть призвести до розвитку в трубопроводах колоній залізо- і марганцевих бактерій, що використовують у процесі життєдіяльності енергію, яка виділяється під час окислення цих сполук. Продукти життєдіяльності бактерій нагромаджуються в таких кількостях, що можуть зменшити переріз або й повністю закупорити водопровідні труби.

Залізо та марганець у природних водах може перебувати виключно у розчинному стані, у вигляді колоїдів - неорганічних та органічних комплексних сполук та тонкодисперсної зависі Fe(OH)3, Fe(OH)2, FeS.

Звичайно вміст заліза та марганцю у воді не перевищує кількох міліграмів на літр. Вибір методу знезалізнення води залежить від їх вихідних концентрацій та загального складу води.

У підземних водах за відсутності розчинного кисню залізо звичайно перебуває у вигляді іонів Fe2+; як правило, це гідрокарбонат заліза Fe(HCO3)2. Марганець у природних водах трапляється, як правило, у менших концентраціях і рідше, ніж залізо, хоча у підземних водах він часто супроводжує залізо. Так, зустрічається гідрокарбонат марганцю - Mn(HCO3)2, а у водах глибоких свердловин – сульфат марганцю.

Сполуки заліза Fe2+ у природних водах нестійкі, оскільки залізо легко окислюється і випадає в осад у вигляді гідроксиду, який спричиняє каламутність і забарвлення води. Максимальної швидкості окислення залізо набуває в лужному середовищі, при рН > 7. Цю властивість заліза можна використати, застосовуючи відстоювання води у накопичувальній ємності із примусовою аерацією. Для автоматичної подачі очищеної води до системи водопостачання слід встановити насосну станцію другого підйому. Але необхідно періодично видаляти осад з ємності. Це - найдешевший метод зниження невеликих концентрацій заліза у підземній воді.

Більш технологічними та професійними способами знезалізнення є попередня аерація та подальша фільтрація у напірних фільтрах із каталітичним завантаженням «Вirm» та «Aqua-Mandix». Ці матеріали сприяють швидкому окисленню та осіданню заліза, марганцю та сірководню в шарі фільтруючої загрузки. Відновлення властивості каталізатора видаляти залізо та марганець здійснюється без застосування будь-яких хімічних сполук, шляхом промивки шару фільтруючого матеріалу зворотнім потоком води. Ця безреагентна технологія є однією з найбільш безпечних; вона незамінна для заміських будинків, бо вона не потребує витратних матеріалів при експлуатації та не шкодить навколишньому середовищу.


Також є комбінований метод очищення води – одночасного видалення заліза, марганцю та солей жорсткості в одному фільтрі. Цей метод очистки є іонообмінним і потребує витратних матеріалів для регенерації; як правило, це - таблетована харчова сіль (хлорид натрію).
Дивіться також:

•  Стандарти якості води
•  ДСанПіН 2.2.4-171-10
•  Хімічний аналіз води
•  Пом'якшення
•  Знезараження
•  Зворотний осмос
•  Поради з водоочищення


Ми працюємо лише по Київській області.

Телефонуйте нам: (044) 22-79-222, (096) 76-76-76-6, (068) 76-76-76-6.
За цими номерами можна телефонувати 24 х 7 (цілодобово й без вихідних),
і ми самі зв’яжемось із Вами протягом наступного робочого дня.

Адреса електронної пошти: 2279222@ukr.net

Скважина Насос Вода © 2010 - 2015. Усi права захищено.