Скважина Насос Вода Проектування локальних очисних споруд:
режими очищення, різноманітність рішень
Русская версия
Контакти. Про нас. Вакансії. Акції
Свердловини
Водопостачання, його схеми
Якість води. Очищення води
Обстеження та ремонт свердловин і систем водопостачання з загубленою історією
Штучні водойми. Штучний полив
Каналізація
Сервіс
Тематичні новини
Локальні очисні споруди

На сторінці про септики ми розглянули лише системи низької продуктивності, що працюють без контролю іззовні, в анаеробному режимі та фактично утилізують стоки, а не очищають їх.

Але насправді існує велика кількість технологічних схем переробки стоків, і до анаеробних схем додаються іще аеробні (із примусовим надуванням повітря, що витрачається на окислення органіки) та бактеріальні (мікробіологічні, біологічні), що передбачають участь у процесі штучно одержаних біологічних препаратів. Також у межах однієї очисної споруди нерідко зустрічається комбінація двох із названих, або й усіх трьох схем у різноманітних варіантах.

Очисні споруди, що передбачають контроль за процесом із боку людини, є більш складними, але заразом і більш продуктивними. При зростанні кількості стоків міняється й сам характер їх очищення. Якщо для одного чи кількох будинків використовують процеси ґрунтової утилізації (в септиках), то за наявності, наприклад, 10 кубометрів стоків на добу чи більше виникає необхідність у схемі, коли частина стоків утилізується в ґрунті, а частина очищується та скидається – у ґрунт чи до близько розташованого яру (водойми). За наявності півсотні кубометрів стоків на добу чи більше про схеми утилізації у ґрунті вже не йдеться (занадто велику площу треба буде «віддати» під поля підземної фільтрації, та й ефективність усієї системи буде невисокою). У такому випадку необхідно проектувати споруди очищення та наступне скидання стічних вод. Це – завдання для спеціаліста; він має врахувати усі місцеві соціально-побутові, технічні та інженерно-геологічні чинники. Жодні рішення на рівні аматора тут неприйнятні, оскільки йдеться про придатність території для проживання на довготривалу перспективу.

Наведену вище думку ми й хотіли б зробити у цьому розділі основною.

Найкраще проектувати нове селище із участю спеціалістів із очищення стічних вод від самого початку. Іще краще – якщо вони будуть залучені до комплексного вирішення питань водопостачання та водовідведення ще на стадії отримання вихідної дозвільної документації для будівництва селища. Інакше виникає загроза, що кращий варіант будівництва очисних споруд буде заблоковано несумісним із цим варіантом рішенням, котре стосується інших інженерних комунікацій чи будівель. І виходячи із цієї причини, доведеться реалізувати «запасний варіант» - гірший та дорожчий. Так, на практиці гонитва за вигодою примушує забудовника ставити самі лише котеджі, а коли запрошується спеціаліст із водопроводу та каналізації, то виявляється, що місця для санітарних охоронних зон водозабору та каналізаційних/очисних споруд вже нема...
Дивіться також:

•  Зливні ями
•  Септики та поля підземної фільтрації
•  Важливі поради з каналізації


Ми працюємо лише по Київській області.

Телефонуйте нам: (044) 22-79-222, (096) 76-76-76-6, (068) 76-76-76-6.
За цими номерами можна телефонувати 24 х 7 (цілодобово й без вихідних),
і ми самі зв’яжемось із Вами протягом наступного робочого дня.

Адреса електронної пошти: s-n-v{’ї}skvazhina-nasos-voda.kiev.ua

Скважина Насос Вода © 2010 - 2015. Усi права захищено.