Скважина Насос Вода Септики та поля підземної фільтрації: принцип
роботи, типові характеристики, правила облаштування
Русская версия
Контакти. Про нас. Вакансії. Акції
Свердловини
Водопостачання, його схеми
Якість води. Очищення води
Обстеження та ремонт свердловин і систем водопостачання з загубленою історією
Штучні водойми. Штучний полив
Каналізація
Сервіс
Тематичні новини
Септики та поля підземної фільтрації

Септики – підземні ємності, куди зливаються побутові стоки із індивідуальних будинків. Осад усередині септика відстоюється та випадає на дно, а рідка фаза протікає далі, у труби та на поля підземної фільтрації, переробляється бактеріями та всмоктується у ґрунт.

Септики моделюють та інтенсифікують природні процеси розкладу органіки, що відбуваються у ґрунті. Вони працюють в анаеробних умовах, тобто подачі свіжого повітря (із витратою електроенергії) не потребують. І не випускають назовні повітря «несвіже». Зазвичай септик переробляє 1 – 2 кубічних метри побутових стоків на добу; обслуговування його зводиться до виймання із нього осаду один раз на рік.

Принцип роботи септика

У природі процеси розкладу органічних речовин відбуваються у ґрунті в анаеробних умовах (без доступу кисню) та у воді в аеробних умовах. Ґрунтова утилізація стоків має ту перевагу, що вона дешевша та більш екологічна. Вона не потребує точних розрахунків – досить підібрати підхожий для конкретних умов набір споруд, а вже бактерії у септику та в ґрунті все зроблять самі. Бактерії розкладуть органіку, «з’їдять» її та виділять натомість речовини, котрі будуть «з’їдені» рослинами. Ґрунтова утилізація, таким чином, нічого не очищає, а саме утилізує каналізаційні забруднювачі - їх використовує природний симбіоз мікроорганізмів та рослин для своєї життєдіяльності.

Типові характеристики септика. Орієнтовні норми

Об’єм септика має становити 2,5-кратну добову норму стоків, якщо осад видаляється один раз на рік. Якщо видаляти осад двічі на рік, то об’єм септика можна запроектувати меншим на 20%.

Захисна санітарна зона від септика до житлового будинку має бути не меншою за 5 м.

Поля підземної фільтрації складаються із мережі зрошувальних труб, що закладаються на глибину 0,5-1,2 м від поверхні землі до верха труб (залежно від глибини промерзання ґрунту), причому відстань від нижньої частини труб до рівня ґрунтових вод має бути не меншою за 1 м. Перфоровані (або із пропилами по нижній частині) труби мають лежати обов’язково нижче глибини промерзання ґрунту. Якщо Ви порушите це правило, в холодну зиму все замерзне й до весни доведеться користуватися помийним відром та нічним горщиком.

Навантаження на зрошувальні труби у піщаних ґрунтах складає 30 л за добу на 1 метр погонний, у супіщаних - 15. Для покращення віддачі вод будують також і фільтрувальні траншеї, засипані дрібним щебенем (він вбирає рідину набагато краще, ніж піщаний, а тим більше супіщаний ґрунт). Висота та ширина завантаження фільтрувальної траншеї щебенем лежить у межах 0,5 - 0,8 м, навантаження на 1 метр погонний зрошувальної труби у фільтрувальній траншеї - 70 л за добу.

Захисна санітарна зона від полів підземної фільтрації (фільтруючих траншей) до житлового будинку має бути не меншою за 8 м.

Усі стоки із будинку варто спрямувати разом в одне місце, і ось із якої причини.

Якщо органіки у стоках відносно небагато, то ґрунт здатен упоратися із процесом її біологічного окислення "своїми силами". Якщо органіки забагато (стоки концентровані, слабо розведені водою), то процеси окислення не посилюються, а пригнічуються, і ґрунт загниває.
Дивіться також:

•  Зливні ями
•  Локальні очисні споруди
•  Важливі поради з каналізації


Ми працюємо лише по Київській області.

Телефонуйте нам: (044) 22-79-222, (096) 76-76-76-6, (068) 76-76-76-6.
За цими номерами можна телефонувати 24 х 7 (цілодобово й без вихідних),
і ми самі зв’яжемось із Вами протягом наступного робочого дня.

Адреса електронної пошти: s-n-v{’ї}skvazhina-nasos-voda.kiev.ua

Скважина Насос Вода © 2010 - 2015. Усi права захищено.