Скважина Насос Вода Імовірні причини піскування свердловин
та заходи протидії
Русская версия
Контакти. Про нас. Вакансії. Акції
Свердловини
Водопостачання, його схеми
Якість води. Очищення води
Обстеження та ремонт свердловин і систем водопостачання з загубленою історією
Штучні водойми. Штучний полив
Каналізація
Сервіс
Тематичні новини
Йде вода з піском

Запитання: підняв насос для ремонту, на крильчатці пісок. Чому?

Відповідь: уміст піску в воді нормативами не регламентується. Але кваліфіковано спроектована та побудована свердловина не піскує.

У 1975 році Американським національним об’єднанням із ґрунтових вод (NGWA) було рекомендовано граничні норми вмісту піску в воді зі свердловин:
1) до 1 мг на літр у воді для харчового використання,
2) 1 – 5 мг на літр у воді для водопостачання приватних будинків, установ та підприємств,
3) 5 – 10 мг на літр у воді для зрошування дощувальними установками,
4) 10 – 15 мг на літр у воді для зрошення затопленням,
5) при вмісті піску понад 15 мг на літр свердловина втрачає стільки матеріалу, що утворені в пласті каверни, порожнини (із наступними просадками та провалами) суттєво скорочують строк служби свердловини.

Підвищений вміст піску тягне за собою додаткові витрати на встановлення фільтрів механічного очищення та на технічне обслуговування трубопроводів, насосів, арматури тощо у зв’язку з посиленим зношенням внаслідок абразивної дії піску.

Що ж стосується ефективних заходів для зменшення піскування свердловин, то вони є внутрішніми розробками серйозних бурових компаній, мають комерційний інтерес та навряд чи будуть обговорюватись у відкритих інформаційних ресурсах.


Запитання: несе пилуватий пісок. Як його прокачати?

Відповідь: щоб оцінити перспективи прокачування, треба знати гранулометричний склад пісків, що формують водоносний шар. Якщо вони різнозернисті: крупні, середні, дрібні, із домішкою пилуватих до 40 - 50 %, то інтенсивне тривале прокачування (із максимальним можливим дебітом, насосом відцентрового типу) може дати позитивний результат. Із прилеглої до фільтру робочої зони вимиється пил, там створиться з крупного зерна новий структурований об’єм. Якщо піски повністю пилуваті — створити такий каркас немає із чого, прокачування безперспективне. Такі умови вимагають особливої технології освоєння пилуватих піщаних водоносів.


Запитання: обсадна труба 50, пішов пісок, фільтри забиваються. Що робити?

Відповідь: найвірогідніше, вийшов з ладу свердловинний фільтр. Використання латунної сітки та оцинкованого дроту для виготовлення фільтру (для здешевлення свердловини), замість неіржавіючої сталі або зовсім інертного напилення на поліетилен високого тиску, призвело до руйнування блукаючими струмами фільтрової частини свердловини. Встановити усередину труби новий фільтр не дозволяє діаметр в 50 мм (на ньому теж зекономили). Єдиний варіант ремонту свердловини без демонтажу (правда, зі зменшенням дебіту) — улаштування об’ємного фільтру, якщо буровий підрядник – автор свердловини володіє відповідною методикою.


Запитання: насос жене пісок – чи то підійшов пливун, чи то зіпсувався фільтр. Що робити?

Відповідь: треба обмежити потужність відцентрового (не вібраційного!) насоса так, щоб течія води у зоні фільтру не «підривала» з породи пісок дрібної та пилуватої фракції. Якщо «жене» пісок середній чи крупний, то причина - у фільтрі свердловини.
Дивіться також:

•  Мало/немає води
•  Йде вода з бульбашками повітря
•  Йде брудна вода
•  Йде вода чиста, а потім стає жовтою/іржавою/червоною
•  Змінився смак води

•  Повернутися до розділу Сервіс


Ми працюємо лише по Київській області.

Телефонуйте нам: (044) 22-79-222, (096) 76-76-76-6, (068) 76-76-76-6.
За цими номерами можна телефонувати 24 х 7 (цілодобово й без вихідних),
і ми самі зв’яжемось із Вами протягом наступного робочого дня.

Адреса електронної пошти: 2279222@ukr.net

Скважина Насос Вода © 2010 - 2015. Усi права захищено.