Скважина Насос Вода Найпоширеніші запитання про системи водопостачання
та відповіді на них
Русская версия
Контакти. Про нас. Вакансії. Акції
Свердловини
Водопостачання, його схеми
Якість води. Очищення води
Обстеження та ремонт свердловин і систем водопостачання з загубленою історією
Штучні водойми. Штучний полив
Каналізація
Сервіс
Тематичні новини
СТАРІ ГРАБЛІ, або
Дурниці, які не варто повторювати


Для того, щоб Вам був зрозумілішим взаємозв’язок вихідних умов та використовуваних технічних рішень, ми подаємо тут узагальнені відповіді на більшість запитань, що Вас цікавлять.

Радимо Вам ознайомитись із відповідями на основні (загальні) запитання, що їх найчастіше ставлять нам замовники.

Також ми подаємо й відповіді на приватні запитання наших клієнтів стосовно їх конкретних випадків; якщо Ви маєте що запитати – просимо, запитуйте.


Який насос можна використати для дачного водопостачання із неглибоких (на пісках річкових заплав) свердловин?

Визначальною для підбору насосу є не глибина свердловини, а рівень води в ній. Якщо динамічний рівень води перебуває вище позначки 8 метрів (від рівня води до рівня насосу менше 8 метрів), то використовують самозасмоктуючі насоси відцентрового типу, що розміщуються ззовні. Або занурювані насоси того ж відцентрового типу в усіх інших випадках. Для свердловин у пісках бажано використовувати насоси з плавним пуском.


Чим відрізняються насоси "Малыш" та "Водолій"?

"Малыш" – вібраційний насос клапанного типу, а насос "Водолій" – відцентрового, роторного. Насос "Малыш" розраховано на дебіт свердловини до 1450 л за годину з висотою напору 1 (один) метр, "Водолій" - до 3600 л за годину з висотою напору від 27 до 150 метрів або до 9600 л за годину з висотою напору від 20 до 90 метрів (залежно від модифікації; їх є більше двадцяти).


Чим відрізняються насоси Grundfos та Pedrollo?

Насоси Grundfos мають вбудовані системи захисту, а Pedrollo – не мають. Насоси Grundfos є 3-х і 4-х дюймові, а Pedrollo тільки 4-х дюймові, тому сфера використання останніх набагато вужча (залежить від внутрішнього діаметру робочої труби).

Порівняємо системи водопостачання на основі насосів Grundfos SQ 2 -70 та Pedrollo 4SR 2m/13, розглянемо найбільш масовий в околицях Києва випадок (свердловина – 55 м, точка монтажу помпи - 50 м, продуктивність 2 м куб. за годину, тиск 3 бари).

Як досягти паритетності характеристик, якщо у Grundfos є вбудований захист від «сухого» ходу, захист від пере(недо-)напруги і плавний пуск, а Pedrollo – пустий, як голова ПТУ-шника? Спробуємо «вирівняти» їх опції. Візьмемо за основу розрахунку київські роздрібні ціни початку 2011 року. Отже, чим системи відрізняються та скільки коштують?
Grundfos’у SQ 2 -70 за 5536 грн. потрібен свій силовий кабель (50 м) 3 х 2,5 мм кв. на 602 грн; у сумі маємо 6138 грн.
Pedrollo 4SR 2m/13 за 3623 грн. потребує пульту управління АКМ (забезпечує захист від «сухого» ходу і пере(недо-)напруги) за 2800 грн, сигнальний кабель до нього 2 х 0,75 мм кв. за 150 грн і кабель силовий (ті ж 50 м) 4 х 2,5 мм кв. за 800 грн.; у сумі маємо 7373 грн.
Уже бачимо різницю в 1235 грн. на користь Grundfos. А ми ж іще не врахували плавний пуск, якого немає в Pedrollо і який є дуже важливим при експлуатації водоносів у дрібнозернистих та пилуватих пісках.

Обговоримо інше питання: наскільки обґрунтовані та необхідні споживачеві додаткові опції?

«Сухий» хід не дуже потрібен для нової свердловини, але коли в неї з’явиться «стаж» (фільтр підкольматується) – ця опція стає життєво необхідною.
Захист від пере(недо-)напруги – без довгих коментарів. Більша частина електромереж поза Києвом старі та слабосилі, й увімкнення будь-якого потужного споживача «саджає» напругу чи не в усьому селі. А оскільки більшість мереж протягнуті на стовпах неізольованими дротами, то сильний вітер може їх перехльоснути (або «закоротити» стороннім предметом), і напруга у 220 вольт раптово зросте до 380.

Іще один аспект питання. Свердловини, буває, трохи піскують. Як же це відбивається на роботі двох насосів, про які говоримо? Фірма Grundfos гарантує, що при вмісті піску 50 грам на 1 тонну (а це – катастрофічно багато для свердловини) експлуатація насосу залишатиметься у межах норми протягом 25 – 35 тисяч годин його роботи. Pedrollо - мовчить.

Отже, радимо зробити вибір на користь Grundfos.


Де краще встановлювати автоматику системи водопостачання котеджу?

Там, де гарантовано температура не впаде нижче +4°С і вологість не перевищить 70%. Якщо Ви маєте всередині будинку 1 м кв. вільної площі, то краще в будинку. Тут буде зручніше обслуговувати це обладнання.


Чи можна встановити насос "Малыш" тимчасово, а потім замінити його чимось кращим?

Ні, насоси вібраційного типу «вбивають» свердловини/криниці. Використовуйте насоси такого типу тільки для відкачок затоплених приямків, септиків, дренажних систем, для поливу з копанок, ставків.

(Тут уявляємо собі хвацького дядька, що посміхається у вуса і думає: «От розумник! В мене в свердловині/криниці такий насос працює без проблем. Правда, за рік виходить з ладу, але новий коштує всього 200 гривень». І відповідаємо. Добре, що у Вас водовміщаючі піски крупні. Були б дрібні, то від вібрації насосу вони «попливли» б та засмоктали цей горе-насос так, що вдалося б висмикнути тільки шматок кабелю і шлангу. І якщо криницю іще можна так-сяк почистити, то свердловині може прийти капець. Повний).


На зиму воду із труб неможливо злити, бо труби прокладені горизонтально (зі зворотним нахилом). Що робити?

Якщо Ви робите систему водопостачання на дачі, котра не буде використовуватись (читай: опалюватись) узимку, то слід закладати водяні труби із невеликим нахилом, так, щоб для повного їх зливу було достатньо повідкривати усі вентилі. Якщо це неможливо,- зробити іще кілька спеціальних вентилів для дренажу. Інакше кожного разу для зливу системи доведеться продувати її повітрям за допомогою компресора.
(Додамо: не забувайте, що сифони у каналізації також потребують осушення, якщо приміщення перемерзає).


"автоматическая система слива воды зимой" (із пошукових запитів, що привели на наш сайт)

Як зараз кажуть, "це круто!" Але поміркуймо: а скільки разів на рік у Вашій місцевості настає зима? І чи варто створювати автоматичну систему, щоб вона спрацювала усього двадцять чи п’ятдесят разів? Мабуть, усе ж простіше та надійніше буде раз на рік власною рукою відкрити дренажний вентиль...


"как перевести м.куб/час в л/сек", "скільки літрів в метрі кубічному" (із пошукових запитів, що привели на наш сайт)

Незважаючи на те, що питання здаються аж примітивними, це насправді не так.
У наші молоді роки, коли студенти мали третій трудовий семестр у колгоспах, нам якось трапилось віддалене село на Житомирщині. І напівжартома-напівсерйозно студенти спитали тамтешнього колгоспного комірника, що закривав нам наряди: "Дядьку, а центнер - це скільки?" Трохи поміркувавши, він цілком серйозно відповів: "Усе залежить від того, що це, звідки і куди. Але в середньому це - десь від шістдесяти до ста сорока кілограмів".
Відповідно, і метр кубічний містить десь від 600 до 1400 літрів. Так само й 1 л/сек точно відповідає 3,6 м куб./год. у Німеччині чи в Японії; в Україні ж усе не так просто.


Дивіться також:

•  Що таке «приямок», «кесон»
•  Чи варто бетонувати дно приямка
•  На яку глибину і якого діаметру закладати водогін
•  Що таке опресування труб
•  Чи потрібно утеплювати на зиму водогін
•  Якого діаметру жил потрібен кабель для помпи (насоса)
•  Де краще поставити насосне і допоміжне обладнання
•  Що таке «безбашенка»
•  Який насос вибрати
•  Чому вібраційні насоси вбивають свердловини
•  На яких матеріалах краще не економити
•  Що таке герметизатор устя (оголовок) свердловини
•  Що вкорочує екплуатаційний ресурс насосного устаткування
•  Що продовжує екплуатаційний ресурс насосного устаткування
•  Якого об'єму ставити гідроакумулятор
•  На яку глибину слід занурювати помпу (насос)
•  Що таке прискорювач потоку
•  Яка приблизна вартість системи водопостачання
•  Як доручити вам монтаж із моїх матеріалів і отримати вашу гарантію
•  Як законсервувати на зиму систему водопостачання
•  Гарантія на систему водопостачання

•  Повернутися до розділу Водопостачання, його схеми


Ми працюємо лише по Київській області.

Телефонуйте нам: (044) 22-79-222, (096) 76-76-76-6, (068) 76-76-76-6.
За цими номерами можна телефонувати 24 х 7 (цілодобово й без вихідних),
і ми самі зв’яжемось із Вами протягом наступного робочого дня.

Адреса електронної пошти: 2279222@ukr.net

Скважина Насос Вода © 2010 - 2015. Усi права захищено.