Скважина Насос Вода Шкода від надлишкової жорсткості води.
Видалення кальцію та магнію (пом’якшення води)
Русская версия
Контакти. Про нас. Вакансії. Акції
Свердловини
Водопостачання, його схеми
Якість води. Очищення води
Обстеження та ремонт свердловин і систем водопостачання з загубленою історією
Штучні водойми. Штучний полив
Каналізація
Сервіс
Тематичні новини
Пом'якшення

Жорсткість води – це міра її насичення катіонами кальцію та магнію. Якщо жорсткість води зависока, то у такій воді погано розварюються м’ясо та овочі, при пранні погано «працюють» мило чи порошок, на трубах, сантехніці та нагрівальних приладах утворюється накип. Але найгірше, що жорстка вода спричиняє утворення такого ж накипу, як і на чайниках, всередині людського організму; відоме це явище як відкладення солей у суглобах та каменів у нирках, підшлунковій залозі та сечовому міхурі.

Пом’якшення води провадять для її очищення від солей магнію та кальцію (солей жорсткості). Воно є одним із головних етапів підготовки води для пиття та приготування їжі.Кабінетні установки для пом’якшення води та фільтри тонкого доочищення. Кожна система розрахована на 1.5 м куб. за годину. Обладнання встановлено окремо на дві різні половини дому (для кожного хазяїна індивідуально).


Існує кілька методів пом’якшення води. Вибір того чи іншого з них визначається головним чином величиною та видом жорсткості вихідної води, необхідною глибиною пом’якшення та економічними міркуваннями.
Для пом’якшення води застосовують:
  1)  термічні методи, що ґрунтуються на нагріванні води;
  2)  реагентні методи, за яких іони кальцію та магнію, що перебувають у воді, зв’язуються певними реагентами в практично нерозчинні сполуки, які вилучаються потім методами осаджування та фільтрування;
  3)  метод іонного обміну, що ґрунтується на фільтруванні води через спеціальні матеріали. Останні обмінюють іони натрію або водню, які входять до їх складу, на іони кальцію та магнію, що містяться у воді;
  4)  комбіновані методи, що являють собою різні поєднання описаних методів (термохімічні, реагентно-катіонітові тощо);
  5)  електрохімічний метод;
  6)  нанофільтрацію.

Іонообмінний метод пом’якшення води

Іонообмінний метод ґрунтується на використанні іонітів - твердих, практично нерозчинних у воді матеріалів, які мають властивість обмінювати іони, що входять до їх складу, на іони, що містяться у воді.

При цьому речовини, які обмінюють катіони, називаються катіонітами, а ті, що обмінюють аніони, - аніонітами. Характерні реакції:
катіонного обміну -
2Na [Кат] + CaCl2 <=> Ca [Кат]2 + 2NaCl,
аніонного обміну -
2[Aн]Cl + Na2SO4 <=> [Ан]2SO4 + 2NaCl,
де [Кат] і [Ан] - нерухома частина іоніту.

Іонний обмін є оборотним процесом, тобто «виснажений» іоніт, який замінив усі свої катіони або аніони на іони з води, може бути регенерований відповідним реагентом.

Як іоніти використовують деякі матеріали природного походження, а найчастіше – синтетичні смоли. Основною їх технологічною характеристикою є обмінна місткість, тобто вміст здатних до обміну іонів.

При пом’якшенні води цим методом катіони мають здатність обмінювати іони Na+ (Na-форма) або H+ (H-форма) на іони Ca2+ і Mg2+, що містяться у воді.
Дивіться також:

•  Стандарти якості води
•  ДСанПіН 2.2.4-171-10
•  Хімічний аналіз води
•  Знезалізнення
•  Знезараження
•  Зворотний осмос
•  Поради з водоочищення


Ми працюємо лише по Київській області.

Телефонуйте нам: (044) 22-79-222, (096) 76-76-76-6, (068) 76-76-76-6.
За цими номерами можна телефонувати 24 х 7 (цілодобово й без вихідних),
і ми самі зв’яжемось із Вами протягом наступного робочого дня.

Адреса електронної пошти: 2279222@ukr.net

Скважина Насос Вода © 2010 - 2015. Усi права захищено.