Скважина Насос Вода Різні фільтри та установки для очищення води.
Їх короткі характеристики та критерії вибору
Русская версия
Контакти. Про нас. Вакансії. Акції
Свердловини
Водопостачання, його схеми
Якість води. Очищення води
Обстеження та ремонт свердловин і систем водопостачання з загубленою історією
Штучні водойми. Штучний полив
Каналізація
Сервіс
Тематичні новини
Поради з водоочищення

Головна мета очищення води – якісна питна вода, що відповідає вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10.

Для визначення типу та рівня забруднення необхідно зробити хімічний та бактеріологічний аналізи. Для колодязів, зазвичай, характерне бактеріальне, вірусне забрудненя та підвищений вміст нітратів, діоксинів, амонію, що потрапили у воду через грунт з септиків, вигрібних ям та витоків каналізацій. В свердловинах спостерігається надлишок заліза, солей жорсткості та марганцю.

В залежності від характеру забруднення (механічне, геохімічне, бактеріологічне), використовують системи очистки різної потужності, якості, ресурсу та ціни. Тому пошуки "найкращого фільтру для води" або "найкращої системи очищення води" не мають сенсу.

Для очищення води від механічних домішок (піску, окалини, іржі) використовують фільтри картриджні або промивні. Картриджний фільтр дешевший (від 200 грн.) і дає більш тонку очистку, але потребує регулярної заміни елементів, для чого потрібно перекривати воду і повністю розбирати корпус. Промивний фільтр (від 550 грн.) не потребує заміни елементів, легко обслуговується вручну або автоматично, але має бути під’єднаним до каналізації.

Глечиковий фільтр – недорогий (від 90 грн.) зі змінним картриджем (від 40 грн.) - “Britta”, ”Бар’єр” та ін. Вода наливається у верхню частину глечика і, протікаючи через картридж з гранулами іоно-обмінних смол, збирається у нижній частині фільтру. Потрібно пильнувати, щоб картридж не був сухим і через кожні 300-500 літрів води замінювати його на новий.

Фільтр-насадка на кран вартує 40-250 грн., має ресурс до 4000 літрів, але невелику швидкість фільтрації.

Протічні фільтри зворотного осмосу бувають компактними (монтуються під кухонну мийку) на один кран потужністю 20 літрів на годину (від 1500 грн.) або стаціонарними – великі установки на весь будинок продуктивністю 100-300 літрів на годину (від 12000 грн.). Головним елементом цих фільтрів є зворотно-осмотична мембрана (яку міняють раз на 2 - 2,5 роки, вартість від 500 грн.), найтонкіші пори якої пропускають воду і затримують 98-99% домішок і бактерій, але пропускають розчинений кисень, що надає смак воді. Допоміжними елементами фільтрів цього типу є картриджі, які замінюють раз на декілька місяців (вартість біля 200 грн.). Недоліки фільтрів цього типу: низька продуктивність, підвищена витрата води для промивки мембрани (від 2 до 10 літрів на 1 літр очищеної води), додаткова накопичувальна ємність і насос подачі, а також необхідність ультрафіолетової лампи для знезараження води, що контактувала з повітрям.

Фільтраційні колони – системи очищення, що складаються з пластикових вертикальних балонів для аерації та фільтруючого матеріалу, управляючого клапану (що контролює кількість води) та реагентного баку.І ще раз про старі граблі

Передивляючись пошукові запити, котрі привели користувачів на наш сайт, ми знайшли "чистим скважину хлором" та "нормы на хлорирование скважин" (?!). Може, це і було б смішно чи цікаво, але до нас колись уже приходив замовник, котрий цілком серйозно вимагав опустити "на саме дно" свердловини тоненьку трубочку, по якій туди буде надходити хлор для хлорування води (бо "так треба!"). Чи потрібні тут коментарі?

Одне з багатьох визначень слова "дилетант" ("непрофесіонал") - "людина, котра ухвалює рішення, але при цьому не володіє тими знаннями, на основі яких це рішення має бути ухвалене". Так от, в усьому, що стосується питної води, краще довіритись професіоналам. І не забувати, що закони природи однакові для всіх людей, незалежно від їх суспільного та майнового стану.
Хлор (його сполуки) та питна вода зі свердловини несумісні.
Дивіться також:

•  Стандарти якості води
•  ДСанПіН 2.2.4-171-10
•  Хімічний аналіз води
•  Знезалізнення
•  Пом'якшення
•  Знезараження
•  Зворотний осмос


Ми працюємо лише по Київській області.

Телефонуйте нам: (044) 22-79-222, (096) 76-76-76-6, (068) 76-76-76-6.
За цими номерами можна телефонувати 24 х 7 (цілодобово й без вихідних),
і ми самі зв’яжемось із Вами протягом наступного робочого дня.

Адреса електронної пошти: 2279222@ukr.net

Скважина Насос Вода © 2010 - 2015. Усi права захищено.